MARY LATTIMORE / MACIEJ OBARA / STIAN WESTERHUS & PALE HORSES

Miejsce:
Łąkowa 29, Łódź

Data:
24 lipca 2023

Godzina:
20:00


MARY LATTIMORE
Mary Lattimore, harfistka. Pochodzi z Los Angeles. Lubi eksperymentować ze swoim instrumentem. Wydała solowe albumy. Współpracuje i nagrywa z wieloma artystami. Mary komponowała muzykę do eksperymentalnych niemych filmów. Jej najnowszy album „Collected Pieces” został wydany w 2017 roku na kasecie i w formie cyfrowej przez wytwórnię Ghostly International. W 2014 roku Mary otrzymała nagrodę Pew Fellowship in the Arts.

MACIEJ OBARA
Maciej Obara Quartet jest wyjątkowym zespołem. Współtworzą go: Dominik Wania, pianista o doskonałej technice i klasycznym wykształceniu, stanowi równowagę dla intensywnego brzmienia saksofonu altowego Obary, sekcję rytmiczną kwartetu stanowią norwescy muzycy – kontrabasista Ole Morten Vågan i perkusista Gard Nilssen. Zespół zaprezentuje utwory ze swojej najnowszej płyty „Frozen Silence”, które powstały pod wpływem czasu spędzonego w Karkonoszach oraz wyjątkowego stanu odłączenia od cywilizacji, który towarzyszył pandemii. Utwory są rozbudowane i mają sprecyzowaną formę, ale nadal pozostają otwarte na improwizację. Album ten jest najdojrzalszym albumem kwartetu Obary, balansującym między studyjnym a koncertowym wykonaniem. Sesja nagraniowa odbyła się w czerwcu 2022 roku w Rainbow Studio w Oslo. 

STIAN WESTERHUS & PALE HORSES
Stian Westerhus urodził się 2 kwietnia 1979 roku w norweskim Steinkjer. Posiada wykształcenie jazzowe. W swojej karierze występował z eksperymentalnym zespołem Puma, z którym nagrał cztery albumy. Artysta jest również autorem solowych płyt, w tym wydanego w 2014 roku przez wytwórnię Rune Grammofon albumu pt. „Maelstrom”. Stian Westerhus współpracował z takimi muzykami jak Terje Isungset, Sidsel Endresen i Jaga Jazzist. Jego muzyka jest niełatwa w odbiorze, ale warto ją poznać!Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory z najnowszej płyty Stiana Westerhusa, która powstała we współpracy z zespołem Pale Horses. Album ten charakteryzuje się abstrakcyjnym brzmieniem gitary, klawiszy i perkusji, które w połączeniu z wokalem tworzą niesamowity nastrój i rozbudzają wyobraźnię słuchacza. Będzie to wyjątkowa okazja, aby poznać niezwykle oryginalnego muzyka i jego wirtuozowską grę na gitarze.

Facebook
Twitter
Drukuj