BALET JAZZOWY PT. „NIHIL NOVI” W CHOREOGRAFII I WYKONANIU M.IN. KRYSTYNY MAZURÓWNY


08/08 G. 21:30


STREAMING

Krystyna MAZURÓWNA
Słynna polska tancerka, choreografka pracująca we Francji, solistka "Casino de Paris”. W latach 1946-1949 przebywała w Łodzi, a od 1949 w Warszawie.
W roku 1957 ukończyła warszawską Szkołę Baletową w klasie Leona Wójcikowskiego i została zaangażowana do baletu Teatru Wielkiego.
Solistka Teatru Wielkiego w Warszawie. Występowała też w warszawskim Teatrze Syrena. Jej partnerami scenicznymi byli: Witold Gruca, Stanisław Szymański, Gerard Wilk. W 1961 była laureatką III Nagrody na II Ogólnopolskim Konkursie Tańca Scenicznego w Warszawie.
Autorka choreografii m.in. dla Teatru Wielkiego w Łodzi i Teatru Żydowskiego w Warszawie.W 1967 roku założyła zespół tańca nowoczesnego "Fantom”.
Od roku 1968 mieszka w Paryżu, gdzie tańczyła w spektaklu Josephiny Baker. Była choreografem w teatrze "Élysées Montmartre” w Paryżu.
Założyła zespół "Ballet  Mazurówna”, z którym występowała we Francji. Od lat 90. jest felietonistką w nowojorskim tygodniku "Kurier Plus”.
Była choreografką w telewizyjnym programie "You Can Dance Po prostu tańcz" produkcji TVN oraz jurorką w tanecznym programie telewizyjnym "Got to Dance.Tylko Taniec" w Telewizji POLSAT.

Wydarzeniem wieczoru będzie premiera baletu jazzowego w choreografii Krystyny Mazurówny do utworu Trzaskowskiego „Nihil novi” na trąbkę i orkiestrę kameralną. Dzieło miało premierę na Jazz Jamboree w 1962 r. w gwiazdorskim wykonaniu Dona Ellisa i orkiestry kameralnej Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Andrzeja Markowskiego.

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich przyjmowanie. Kontynuuj.