KONCERT ZESPOŁU POLISH JAZZ QUARTET (FRANCJA) - " TRZASKOWSKI & KOMEDA"


08/08 G. 19:00


STREAMING

Polish Jazz Quartet powstał w 2004 roku. Zespół występował m.in. na międzynarodowym festiwalu Warsaw Summer Jazz Days. Liderem jest kompozytor i pianista Bertrand Ravalard, na saksofonie gra Emile Parisien, na perkusji Antoine Paganotti, na basie Jean Claude Oleksiak.

Emile PARISIEN występował na największych francuskich festiwalach jazzowych, gdzie grał z wielkimi jazzmenami jak Wynton Marsalis, Christian McBride, Johnny Griffin, Bobby Hutcherson. Założył Emile Parisien Quartet. Koncertował m.in. z Michelem Portal, Jacky Terrasson Yaron Herman. W 2009 roku uzyskał tytuł „Victoire du Jazz” oraz nagrodę dla najlepszego solisty z Francuskiej Akademii Jazzu.
Antoine PAGANOTTI studiował grę na fortepianie, w latach 1999-2008 był piosenkarzem i drugim perkusistą w MAGMA, słynnym jazz-rockowym zespole założonym przez Christian Vandera. Jako bardzo młody artysta występował w Jazz-Fusion zespołów z Bernardem Paganotti, Richard Pinchas, Patrick Gauthier, Eric Seva oraz z Jérôme Barde, Larry Brown, Laurent De Wilde, David El-Malek, Bobby Few.
Jean-Claude OLEKSIAK studiował z Paulem Imm i François Théberge, występował z najlepszymi artystami m.in.  Sebastien Paindestre, Eric Barret, François Theberge, Alain Jean-Marie, Olivier Hutman, Sara Lazarus, Gaël Mevel, Sylvain Beuf. Prowadzi klub jazzowy LA FABRICA'SON w Malakoff (niedaleko Paryża), założył stowarzyszenie „Les Bruits De La Lanterne” zajmujące się działalnością kulturalną.
Bertrand RAVALARD - były krytyk jazzowy, kompozytor, założyciel i lider zespołów Polish Jazz Quartet i Bertrand Ravalard Trio. Wydał dwie płyty, jedną z zespołem Bertrand Ravalard Trio w 2000 roku, drugą solową w 2009. Wydał także jazz-electro album „Paradisiaque Aérogare” z Ingrid w 2002 roku. Współpracuje z  kilkoma teatrami jako pianista i aktor komediowy.

 

Francuski zespół wykona projekt złożony z klasycznych kompozycji Krzysztofa Komedy i Andrzeja Trzaskowskiego. Będzie to francuski hołd w 80. rocznicę urodzin Trzaskowskiego.

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich przyjmowanie. Kontynuuj.