KONCERT ZESPOŁU SBB - "FROM TRADITION TO JERZY MILIAN"


25/07 G. 19:00


KUP BILET \ STREAMING

Wystąpią:
Józef Skrzek – śpiew, gitara basowa, banjo, harmonijka ustna, instrumenty klawiszowe, kontrabas, instrumenty perkusyjne
Anthimos Apostolis – gitara, buzuki, perkusja, instrumenty perkusyjne, gitara basowa, instrumenty klawiszowe
Ireneusz Głyk – perkusja, instrumenty perkusyjne
 

SBB
Najważniejszy polski zespół z kręgu rocka progresywnego, czerpiący inspiracje z muzyki klasycznej, jazzu i elektroniki. Ponadczasowe trio, które pod przewodnictwem Józefa Skrzeka – tegorocznego laureata Złotego Fryderyka – wciąż szuka, burzy i buduje.
Od 1971 roku zespół zagrał tysiące koncertów na całym świecie, dzieląc scenę z takimi gwiazdami, jak Mahavishnu Orchestra, Charles Mingus, Bob Marley, Soft Machine, Colosseum II czy Elton John. Jako pierwszy zespół z Polski wystąpili na festiwalu w Roskilde (1978). Nagrali kilkanaście płyt w Polsce, Niemczech i Czechach, spośród których „Pamięć” (1975), „Welcome (1978) oraz „Memento z banalnym tryptykiem” (1980) są wymieniane wśród najlepszych progresywno-rockowych płyt w Europie. Od początku działalności muzycy współpracowali z legendami polskiego rocka (Czesław Niemen, Halina Frąckowiak) i jazzu (Tomasz Stańko, Tomasz Szukalski). Okrzyknięci najlepszym rockowym triem od czasów Hendrixa i Cream, zdobyli uznanie w całej Europie.

Ireneusz GŁYK
Ceniony wibrafonista i perkusista, kompozytor, aranżer.
Od dziecka zainteresowany muzyką, z wyróżnieniem ukończył Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej. Stypendysta słynnej bostońskiej Berklee College Of Music.
Zdobywca wielu nagród na konkursach i festiwalach. W ankiecie Jazz Forum Irek Głyk został okrzyknięty nadzieją polskiego wibrafonu, zyskując trzecie miejsce w kategorii tego instrumentu. Od wielu lat występuje w duecie z Bernardem Maselim (duety wibrafon – marimba) – koncerty cieszą się wielkim powodzeniem. Irek Głyk obecnie prowadzi rodzinny zespół Głyk P.I.K Trio.
Ponadto Irek Głyk jest cenionym muzykiem sesyjnym, który współpracował z czołówką i polskiego jazzu, i rocka. Stanisław Sojka, Justyna Steczkowska, Paweł Kukiz, Reni Jusis, Ireneusz Dudek, Mieczysław Szcześniak, Jorgos Skolias, Katarzyna Gertner, Ewa Uryga, Anthimos Apostolis, SBB, Krzak, Tomasz Stańko, Tomasz Szukalski, Maciek Sikała, Piotr Wojtasik, Grzegorz Kapołka, Bronisław Duży, Grażyna Łobaszewska, Marek Bałata, Wojtek i Jacek Niedziela,Etienne Mbpee, Ruth Lynch, Junior Robinson – to tylko niektóre z postaci, z jakimi miał okazję wspólnie koncertować i nagrywać. Występował na scenach w Polsce i poza jej granicami (USA, Niemcy, Francja, Dania, Włochy, Czechy, Słowacja, Ukraina, Austria).
Ma na swoim koncie autorski CD "Long Time". Premiera drugiego solowego albumu artysty pt:"Step Ahead" odbyła się jesienią 2008 roku, wraz z promocyjną trasą koncertową.

Legendarna grupa SBB zaprezentuje swoje oryginalne spojrzenie na twórczość Jerzego Miliana. W programie klasyczne kompozycje zespołu i kompozycje Jerzego Miliana

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich przyjmowanie. Kontynuuj.