GALA JERZEGO MILIANA PT. „BETWEEN FRIENDS. OD JAZZU DO PIOSENKI”


04/07 G. 19:00


KUP BILET

Część 1 - Jazz
Zespół Piotra Kałużnego zaprezentuje m.in. nowe, po raz pierwszy wykonywane, kompozycje Jerzego Miliana: „Music for Mr. Fortuna” i „Between Friends”.

Iwona Kmiecik zaśpiewa dawne przeboje z repertuaru Anny Jantar zaaranżowane na jazzowo.         
Kalina Kasprzak zaśdawne przeboje m.in. "Parostatek" zaaranżowane na jazzowo.
Andrzej Dąbrowski - słynne standardy jazzowe.

Gościem specjalnym wieczoru będzie: Jerzy Milian


Część 2 - Piosenka

Grażyna Łobaszewska - najnowszy repertuar oraz swoje najsłynniejsze dawne piosenki m.in. "Gdybyś", "Czas nas uczy pogody", "Za szybą".
Kuba Badach w duecie z Grażyną Łobaszewską.

Grażyna Łobaszewska
Wybitna polska wokalistka i kompozytorka. W latach 1978 - 1983 była wokalistką zespołu Crash. Wystąpiła z nim w koncertach głównych Jazz Jamboree w Warszawie w latach 1977 - 1978 i w 1981. W latach 1983 - 1989 współpracowała z jazzrockową grupą Cancer. Z Crashem i Cancerem dokonała nagrań radiowych i telewizyjnych. Nagrywała w Regionalnej Rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu i w Polskim Radiu w Warszawie z czołowymi muzykami jazzowymi, m.in. z Januszem Skowronem i Krzysztofem Ścierańskim. Od 1997 współpracuje z Triem Jarosława Śmietany. Brała udział w festiwalach jazzowych w Kaliszu, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu, a także za granicą, w Danii, Szwecji, Hiszpanii, RFN i Kuwejcie. Uczestniczyła w trasach koncertowych po USA i Francji.

Kalina Kasprzak
Półfinalistka “Mam Talent”, finalistka “Idola”, wokalistka programu TVP 2 “Hit Dekady”, artystka Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Obecnie Kalina pracuje nad swoją debiutancką i jednocześnie autorską płytą.

Iwona Kmiecik
Laureatka Stypendium Marszałka Województwa Łódzkiego "Młody Twórca". Finalistka programu "Must Be The Music. Tylko Muzyka". Jesienią ukaże się jej album "Natchnienie".
iwonakmiecik.com

Piotr Kałużny
Pianista, kompozytor, aranżer i dyrygent. Wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest autorem kompozycji jazzowych, popularnych i symfonicznych oraz aranżerem wielu utworów w różnych stylach muzycznych. Grał w wielu orkiestrach jazzowych, zespołach bluesowych i fusion. Napisał muzykę do spektakli teatralnych i filmów animowanych. Najbardziej interesuje się harmonią i ekspresją w muzyce. Współpracował  z takimi muzykami jak Henryk Miśkiewicz, Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Adam Wedt, Janusz Muniak, Jerzy Milian, Jan Cichy, Wojciech Kowalowski, Piotr Biskupski, Brandon Furman, Mariusz Bogdanowicz. Akompaniował wielu wykonawcom muzyki popularnej i jazzowej m. in. Natalii Cole.


Andrzej Dąbrowski
Wybitny perkusista i wokalista jazowy. Działalność muzyczną rozpoczął jeszcze w czasie nauki w szkole średniej w jazzowym trio Wojciecha Karolaka. Profesjonalnym debiutem był w 1958 roku udział w Zaduszkach Jazzowych, gdzie wystąpił jako perkusista w trio Andrzeja Kurylewicza. Z zespołem tym wystąpił także w tym samym roku na I Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Jazzowej Jazz Jamboree '58 w Warszawie.
Był perkusistą czołowych polskich grup jazzowych, m.in. Andrzeja Kurylewicza (19581961),
Jana Ptaszyna Wróblewskiego (19611966), a także Krzysztofa Komedy, Jerzego Miliana, Włodzimierza Nahornego, Zbigniewa Namysłowskiego, Krzysztofa Sadowskiego, Andrzeja Trzaskowskiego oraz Michała Urbaniaka. Współpracował też m.in. z Andrzejem Cudzichem, Urszulą Dudziak, Adamem Makowiczem, Jerzym Matuszkiewiczem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Stańką i Jarosławem Śmietaną. Ponadto towarzyszył wielu gwiazdom światowego jazzu na estradzie i w studiach nagrań (m.in. takim artystom jak: Josefine Baker, Stan Getz, Don Ellis, Art Farmer, Johnny Griffin, Jon Hendricks, Rolf Kuhn, Bud Powell, Lucky Thompson. Współpracował też z Filharmonią Krakowską oraz z Orkiestrą Polskiego Radia, a także z zespołem kameralnym Musica Antiqua et Nova.
 

Przedstawimy szerokie spektrum twórczości Jerzego Miliana od jazzu do jazzowych interpretacji wokalnych utworów mistrza.

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich przyjmowanie. Kontynuuj.