IMMORTAL ONION / KONCERT KADRY INTL JAZZ PLATFORM


12/08 G. 20:00


W pierwszej części wieczoru na scenie zaprezentuje się polskie młode trio, uczestnicy poprzednich edycji INTL Jazz Platform – zespół IMMORTAL ONION. Druga część wieczoru będzie należeć do kadry tegorocznych warsztatów INTL JAZZ PLATFORM, która da wspólny koncert.

 

STREAM LIVE DOSTĘPNY PONIŻEJ:

 

W 2019 roku organizatorzy Letniej Akademii Jazzu, tj. Fundacja Wytwórnia, dołączyli do europejskiego projektu współpracy Jazz Connective. Dzięki temu między 10 a 13 sierpnia w Wytwórni będą odbywać się specjalne seminaria, panele i spotkania dla muzyków z przedstawicielami polskich i zagranicznych festiwali, zaś dla publiczności przygotowano dodatkowe koncerty showcase’owe przedstawiające najciekawszych artystów jazzowych z Europy, na które wstęp jest wolny, natomiast obowiązują wcześniejsze zapisy, chętnych prosimy o przesłanie e-maila na adres: wytwornia@wytwornia.pl.

 

I CZĘŚĆ: IMMORTAL ONION

 

IMMORTAL ONION to trio w składzie: ZIEMOWIT KLIMEK - kontrabas/bass/moog, TOMIR ŚPIOŁEK - instrumenty klawiszowe i WOJTEK WARMIJAK – perkusja, którzy wielokrotnie brali udział w poprzednich edycjach Intl Jazz Platform.

Zespół powstał w 2016 r., a inspiracją dla utworzenia grupy stali się artyści tj.: Esbjörn Svensson, Hiromi Uehara, Tigran Hamasyan, czy Tosin Abasi. Ideą, która od samego początku przyświeca zespołowi jest łączenie często bardzo odmiennych gatunków takich jak: jazz, minimal music, fusion, czy progresywny metal. Mimo takiej rozbieżności stylistyk, w których się obracają, zespół stworzył własny rozpoznawalny język.

W  2017 r. we współpracy z wydawnictwem Requiem Records grupa wydała pierwszą płytę „Ocelot of Salvation”. W ciągu dwóch lat muzycy wystąpili z debiutanckim materiałem w 11 państwach, grając zarówno samodzielne koncerty, jak i na międzynarodowych festiwalach. W 2019 r. grupa wydała własnym nakładem album live z koncertu w Sopocie. Na początku tego roku zespół podpisał kontrakt z wytwórnią U Know Me Records, co zaowocowało wydaniem w marcu ich drugiej studyjnej płyty ,,XD [Experience Design]”.

Album “XD [Experience Design]”, który usłyszymy podczas 13. Letniej Akademii Jazu, to wynik połączenia charakterystycznych dla Immortal Onion energicznych i skomplikowanych rytmicznie fragmentów, minimalistycznych motywów i lirycznych fraz, wzbogacone o brzmienie syntezatorów i nawiązania do szeroko pojętej muzyki elektronicznej.

 

II CZĘŚĆ: KONCERT KADRY INTL JAZZ PLATFORM

 

W ramach Letniej Akademii Jazzu już po raz ósmy odbędą się warsztaty jazzowe INTERNATIONAL JAZZ PLATFORM. To przedsięwzięcie, które co roku gromadzi młodych adeptów jazzu, często stawiających pierwsze kroki na dużej scenie, wokół mistrzów międzynarodowej estrady jazzowej. Kontakty i przyjaźnie zawarte w trakcie inspirujących spotkań muzycznych często przeradzają się w dalszą współpracę artystyczną.

Na cztery dni do Łodzi zawitają najlepsi studenci jazzowi z Polski i zagranicy, którzy pod okiem doświadczonej kadry będą doskonalić swój warsztat muzyczny i zdobywać kolejne cenne doświadczenia.

Podczas trzeciego dnia warsztatów wykładowcy INTL JAZZ PLATFORM dadzą wspólny koncert.

 

Letnia Akademia Jazzu jest realizowana dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Warsztaty INTL Jazz Platform dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt  Jazz Connective jest częścią koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza międzynarodowego programu kulturalnego POLSKA 100, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Dofinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich przyjmowanie. Kontynuuj.