EVE RISSER


11/08 G. 21:00


Jak co roku zaprezentujemy współczesne kierunki rozwoju muzyki. Na scenie Wytwórni wystąpi EVE RISSER, najbardziej eksperymentalna francuska pianistka i kompozytorka jazzowa.

 

LIVE STREAM DOSTĘPNY PONIŻEJ:

 

 

W 2019 roku organizatorzy Letniej Akademii Jazzu, tj. Fundacja Wytwórnia, dołączyli do europejskiego projektu współpracy Jazz Connective. Dzięki temu między 10 a 13 sierpnia w Wytwórni będą odbywać się specjalne seminaria, panele i spotkania dla muzyków z przedstawicielami polskich i zagranicznych festiwali, zaś dla publiczności przygotowano dodatkowe koncerty showcase’owe przedstawiające najciekawszych artystów jazzowych z Europy, na które wstęp jest wolny, natomiast obowiązują wcześniejsze zapisy, chętnych prosimy o przesłanie e-maila na adres: wytwornia@wytwornia.pl.

 

EVE RISSER jest klasycznie wykształconą flecistką i pianistką, zaangażowaną w świat francuskiej muzyki jazzowej i improwizowanej. Szerokie horyzonty muzyczne pozwoliły jej na grę w rozmaitych składach i konfiguracjach, w zespołami całej Europy, a także Stanów Zjednoczonych i Japonii. Eve zajmuje się też tworzeniem tzw. soundtracków na żywo do spektakli teatralnych, tańca, poezji i filmów. Aktualnie mieszka w Paryżu, a urodziła się w 1982 r. w Colmar. Jako dziecko pobierała lekcje gry na fortepianie, a notację graficzną po raz pierwszy zobaczyła w wieku 11 lat, co uwolniło jej muzyczną wyobraźnię. Jej zapędy do swobodnej interpretacji utworów zostały jednak szybko stłumione przez jej instruktora, który kładł nacisk na klasyczne formy nauczania. W wieku 18 lat Risser przeprowadziła się do Strassburga, gdzie studiowała przez cztery lata grając muzykę improwizowaną i jazz na fortepianie oraz muzykę współczesną na flecie. Po ukończeniu studiów postanowiła oddać się grze na pianinie. Uznała, że instrument ten daje jej znacznie więcej możliwości w improwizacjach. Dzięki niemu mogła naśladować trąbki, perkusję i saksofony. Zaklęła całą orkiestrę w jednym instrumencie i z tym jednym instrumentem wystąpi w sierpniu na naszej festiwalowej scenie. Eve Risser solo już 11 sierpnia.

 

 

Letnia Akademia Jazzu jest realizowana dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Warsztaty INTL Jazz Platform dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt Jazz Connective jest częścią koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza międzynarodowego programu kulturalnego POLSKA 100, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022. Dofinansowano ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

 

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich przyjmowanie. Kontynuuj.