O.N.E. QUINTET / NATALIA GROSIAK „PROSTO”


23/08


Podczas tego kolejnego letniego wieczoru scenę opanują kobiety. To wieczór pod znakiem utalentowanych polskich artystek i premier. 

KUP BILET

 

 

 

 

I CZĘŚĆ: O.N.E. QUINTET (PREMIERA)

 

 

Podczas tego kolejnego letniego wieczoru scenę opanują kobiety. To wieczór pod znakiem utalentowanych polskich artystek i premier. Zaczniemy premierą debiutanckiego albumu pięciu młodych instrumentalistek jazzowych. MUC, RUSINOWSKA, ATMAŃSKA, DRABEK i WYBRAŃCZYK to wybitne przedstawicielki młodego pokolenia, na co dzień́ udzielające się na scenie jazzowej, awangardowej i pop. O.N.E. QUINTET to jazz zagrany nowocześnie, czerpiący inspirację zarówno z muzyki współczesnej, jak i hip hopu oraz etno.

 

O.N.E. QUINTET był częścią finału Industriady w 2018 r. - Kobiety grają Industrię, miał również zaszczyt wystąpić na uroczystości 100-tnej rocznicy uzyskania praw politycznych kobiet w Polsce.

W 2019 r. zespół otrzymał wyróżnienie na konkursie Ladies Jazz Festival w Gdyni oraz nagrodę specjalną na „Krokus Jazz Festiwal” 2019 r. w Jeleniej Górze oraz został zaproszony do finałowego składu B-Jazz International Contest 2020 w Belgii.

 

Jako zespół są dumne, że jako kobiety mogą reprezentować polską scenę jazzową i przecierać szlaki następnym pokoleniom młodych muzyczek. 

Głównymi inspiracjami są: Soweto Kinch, Krzysztof Komeda, Brad Mehldau, Zbigniew Seifert, Zbigniew Namysłowski, Adam Pierończyk, Charlie Haden, Chris Dave.

W listopadzie 2019 r. w Cavatina Non-profit Studio został nagrany debiutancki album zespołu o tytule „One” wydany przez wytwórnię Audio Cave.

 

Skład:

 

Kamila Drabek - kontrabasistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka konkursów Azoty Tarnów Jazz Contest oraz School and Jazz Festiwal w Lubaczowie, współpracująca m. in. z Agą Zaryan, Jackiem Kochanem oraz zespołem Vladimirska. Nominowana do Fryderyka w 2020 r. w kategorii „Debiut Roku”.

 

Paulina Atmańska - absolwentka klasy fortepianu w Instytucie Jazzu i Muzyki Estradowej katowickiej Akademii Muzycznej. Laureatka II nagrody w Międzynarodowym Konkursie na Kompozycję Jazzową i wyróżnienia indywidualnego w XV Międzynarodowym Krokus Jazz Festiwal. Współpracuje z wykonawcami z pogranicza muzyki improwizowanej i rozrywkowej (Maria Sadowska, Ms. Obsession, Yoachim) oraz prowadzi trio wykonujące jej autorskie kompozycje.

 

Dominika Rusinowska - skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie doktora Henryka Gembalskiego. Laureatka nagrody publiczności na II międzynarodowym konkursie im. Z. Seiferta. Współtworzy zespół D.R.A.G. (płyta Oberek), O.N.E Quintet, współpracuje z ŚOF i innymi orkiestrami.

 

Monika Muc - saksofonistka, absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. dr hab. Ryszarda Krawczuka, wcześniej studentka Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej w Nysie w klasie prof. Piotra Barona. Współpracowała z Big Bandem Małopolskim. Laureatka nagrody „Powiew Młodego Jazzu” na Krokus Jazz Festiwal w 2017 r., zdobywczyni drugiego miejsca w konkursie Novum Jazz Festival 2018 oraz wyróżnienia na „Blue Note Competition” w Poznaniu w 2019r. Współtworzy zespół O.N.E. Quintet oraz FLARY.

 

Patrycja Wybrańczyk - uczennica Wydziału Jazzu ZSPM im. Fryderyka Chopina w klasie Krzysztofa Gradziuka. Współtworzy trio Wiśniewski/Rutkowski/Wybrańczyk, Petersson’s Lightroom Project, O.N.E Quintet oraz uczestniczy w wielu innych projektach.

 

II CZĘŚĆ: NATALIA GROSIAK „PROSTO” (PREMIERA)

 

Podczas drugiej części wieczoru usłyszymy po raz pierwszy wyjątkowy projekt znanej z zespołu Mikromusic wokalistki NATALII GROSIAK, która pokaże się łódzkiej publiczności w zupełnie nowej odsłonie. Podczas 13. Letniej Akademii Jazzu Natalia premierowo wykona najpiękniejsze polskie piosenki w aranżacjach jazzowych. Natalia zmierzy się z piosenką przedwojenną, pisaną na potrzeby filmu, klasyczną w formie lub też jazzową. Bez ogromnego zespołu za swoimi plecami, lecz przy akompaniamencie fortepianu. Prosto, bez fajerwerków.

 

Solowy projekt o nazwie „PROSTO” powstaje we współpracy z Robertem Jarmużkiem, jej długoletnim kolegą z zespołu Mikromusic. Robert, pianista jazzowy, grający muzykę pop na syntezatorach, jak też folkowo na akordeonie. Tym razem wraca do korzeni, aby w swój niepowtarzalny sposób zagrać z Natalią najpiękniejsze polskie piosenki. Do projektu zaprosił perkusistę Wojciecha Bulińskiego oraz kontrabasistę Michała Kapczuka. 

 

NATALIA GROSIAK to wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Liderka założonego w 2002 r. zespołu Mikromusic.  Brała udział w licznych projektach m.in. współtworzyła zespół Digit All Love, reprezentowała Polskę w Melbourne na Red Bull Music Academy. Współpracowała z takimi artystami jak: Jan Młynarski, Smolik, Miuosh, Tymon Tymański, Raz Dwa Trzy, Myslovitz.

 

xxx

Letnia Akademia Jazzu jest realizowana dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.
 
 
 

 

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich przyjmowanie. Kontynuuj.