FINAŁ 12. LAJ - SWINGING WITH SINATRA: JAREK WIST & KRZYSZTOF HERDZIN BIG BAND


29/08 G. 19:00


KUP BILET

 

 

 

 

Projekt Sinatra/Jarek Wist & Herdzin Big Band poświęcony Frankowi Sinatrze, jednemu z najbardziej popularnych, najczęściej rozpoznawalnych wokalistów na świecie, jest połączeniem swingowych rytmów, poruszającego śpiewu i nowatorskich aranżacji, a także zabawnych dialogów i dykteryjek z życia artysty. To właśnie on wybrzmi na zakończenie 12. edycji Letniej Akademii Jazzu.
 

Wszystko zaczęło się od pomysłu wokalisty Jarka Wista, by w otoczeniu big bandu zaśpiewać na nowo szlagiery Sinatry. Opracowania nowych aranżacji podjął się Krzysztof Herdzin, a do współpracy zaprosił kolegów stanowiących czołówkę polskich scen muzycznych. Przygotowanie spektaklu wymagało od wszystkich uczestników wytężonej, wielomiesięcznej pracy. W efekcie stworzono koncert na poziomie, jaki rzadko można usłyszeć na polskich i europejskich estradach.

Podczas koncertu wybrzmią doskonale znane publiczności utwory – między innymi „New York”, „Fly me to the Moon”, „Love and Marriage”, „Mack the Knife” czy „My Way”. Wszystkie oczywiście w nowatorskich aranżacjach Herdzina oraz w brawurowym wykonaniu Jarka Wista z udziałem 17-osobowego big bandu. Niespełna dwugodzinne show przyciąga zarówno miłośników swingu i fanów Franka Sinatry, jak i wszystkich, którzy w koncertach poszukują nie tylko doskonałego dźwięku, ale również pełnego pasji zaangażowania artystów.
 

KRZYSZTOF HERDZIN to artysta, który jako jeden z nielicznych w Polsce z powodzeniem godzi intensywną działalność na polu muzyki klasycznej, jazzowej oraz popowej zarówno jako kompozytor muzyki współczesnej i muzyki do reklam, orkiestrator oraz aranżer muzyki filmowej, dyrygent symfoniczny, szef muzyczny wielu musicali (m.in. w Teatrze Stu w Krakowie, warszawskim Teatrze Roma czy łódzkim Teatrze Muzycznym), jak i pianista jazzowy, kameralista, autor piosenek, producent płyt i wykładowca akademicki. W latach 90. grał w kwartecie Jana Ptaszyna Wróblewskiego, przez 6 lat był pianistą kwartetu Zbigniewa Namysłowskiego, a w latach 2002-2012 występował w duecie z Edytą Geppert. Od kilku lat ściśle współpracuje z Anną Marią Jopek. Prowadzi także własne trio akustyczne (Herdzin/ Kubiszyn/ Konrad) i własny Big Band. Aktywnie współpracował z prawie wszystkimi największymi polskimi gwiazdami.

W jego muzycznym dorobku znajdują się nagrania muzyki kameralnej dla Bayerische Rundfunk w Monachium. Jako pierwszy polski kompozytor nagrywał płyty w słynnym londyńskim Abbey Road Studio z udziałem orkiestry Academy Of St Martin In The Fields. Współpracował także z kwartetem Camerata i Royal String Quartet. Jest autorem orkiestracji muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Finding Neverland” nagrodzonej Oscarem w 2005 roku. Na swoim koncie posiada 17 Złotych i 4 Platynowe Płyty dla Aranżera. W 2015 roku został odznaczony Srebrnym Medalem „Gloria Artis”, jest też m.in. laureatem Fryderyka 2012 (Jazzowy Kompozytor / Aranżer Roku) czy Nagrody Programu Trzeciego – Mateusze Trójki 2014 (w kategorii „Całokształt”).

JAREK WIST – jest wokalistą, którego możliwości wokalne znacznie przekraczają trendy, do których przywykła polska publiczność. Śpiewa tak, jak niewielu potrafi i to, o czym wielu zapomina. Jest jednym z najlepszych wokalistów swingowych, wprowadził na scenę zapomniany już retro-pop, przypominając to, co w muzyce najważniejsze i najlepsze.

Karierę rozpoczął wygraną w Szansie na sukces, a w 2007 roku odebrał swojego pierwszego Fryderyka za piosenkę „Między słowami”. Na scenie występuje jako solista najciekawszych projektów rozrywkowych. Od lat koncertuje ze znakomitą orkiestrą Zygmunta Kukli – Kukla Band. Wydał dwa solowe albumy studyjne. Jarek Wist jest autorem większości swoich utworów, nieustannie gromadzi inspiracje i tworzy kompozycje.

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich przyjmowanie. Kontynuuj.