V AUDYCJE MUZYCZNE: GŁOS W RUCHU / MARIA GÓRSKA


17/08 G. 16:00


Jednym z działań realizowanych w ramach Letniej Akademii Jazzu są audycje muzyczne o charakterze interaktywnym i terapeutycznym skierowane do grup o utrudnionym dostępie do kultury. Audycje to przeżycia muzyczne i doskonała zabawa – w programie m.in. wspólne śpiewanie i granie na instrumentach. Zabierzemy naszych gości w niezwykłe muzyczne światy i udowodnimy, że dźwięk jest doskonałym terapeutą.

 

Pełną informację o audycjach i zgłoszeniach znajdą Państwo tutaj >

 

Tym razem spotkanie dla osób zagrożonych wykluczeniem poprowadzi Maria Górska – dyrygentka, studentka techniki Alexandra w Bristolu, specjalistka w zakresie technik relaksacyjnych i śpiewu chóralnego. V audycje będą poświęcone odkrywaniu głosu w ruchu. Spotkanie będzie miało formę warsztatu z zakresu muzyki wokalnej. Będzie obejmować ćwiczenia ruchowe, rozwijające wrażliwość na zmiany tempa i jakości ruchu, przekładane później na warstwę wokalną.

 

Prowadząca zaangażuje uczestników w gry i zabawy ukierunkowane na świadomość ciała i właściwy body mapping, a także w eksperymentowanie z dynamiczną relacją pomiędzy napięciem i rozluźnieniem (w ciele i w głosie). Uczestnicy będą poznawać aparat głosu, ćwiczyć dykcję. Warsztat ma na celu budowanie pozytywnego i realnego wizerunku uczestników w kontekście ich głosu (ekspresji wokalnej) oraz relacji muzycznych i interpersonalnych z innymi uczestnikami.

 

 

Audycje są realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.
Audycje są realizowane przy wsparciu Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi.

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich przyjmowanie. Kontynuuj.