IV AUDYCJE MUZYCZNE: DŹWIĘK – RUCH – KOLOR / GRAŻYNA GROBELNA


10/08 G. 16:00


Jednym z działań realizowanych w ramach Letniej Akademii Jazzu są audycje muzyczne o charakterze interaktywnym i terapeutycznym skierowane do grup o utrudnionym dostępie do kultury. Audycje to przeżycia muzyczne i doskonała zabawa – w programie m.in. wspólne śpiewanie i granie na instrumentach. Zabierzemy naszych gości w niezwykłe muzyczne światy i udowodnimy, że dźwięk jest doskonałym terapeutą.

 

Pełną informację o audycjach i zgłoszeniach znajdą Państwo tutaj >

 

Spotkanie pt. „Dźwięk – ruch – kolor” poprowadzi Grażyna Grobelna (Warszawa) - filozof, muzyk, performerka i pisarka. Celem audycji jest uwolnienie ekspresji wokalno-ruchowej i plastycznej uczestników na drodze improwizacji indywidualnej i wspólnej, gdzie improwizację potraktujemy jako bezsłowną wypowiedź. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji materiały plastyczne, instrumenty perkusyjne, głos.

 

Bazą do rozpoczęcia aktywności jest oddech (ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne) i wynikający z niego ruch i dźwięk. Pobudzając ciało i głos do aktywności, będziemy szukać własnej barwy oddechu, dźwięku dla ruchu, barw dźwięku. Pod koniec uczestnicy stworzą wspólny utwór improwizowany ruchem, głosem, wzbogacony o ekspresję plastyczną.

 

 

Audycje są realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.
Audycje są realizowane przy wsparciu Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi.

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich przyjmowanie. Kontynuuj.