III AUDYCJE MUZYCZNE: MARTA SOŁEK / NA LUDOWO


27/07 G. 16:00


Jednym z działań realizowanych w ramach Letniej Akademii Jazzu są audycje muzyczne o charakterze interaktywnym i terapeutycznym skierowane do grup o utrudnionym dostępie do kultury. Audycje to przeżycia muzyczne i doskonała zabawa – w programie m.in. wspólne śpiewanie i granie na instrumentach. Zabierzemy naszych gości w niezwykłe muzyczne światy i udowodnimy, że dźwięk jest doskonałym terapeutą.

 

Pełną informację o audycjach i zgłoszeniach znajdą Państwo tutaj >

 

Kolejne spotkanie muzyczne dla osób zagrożonych wykluczeniem będzie poświęcone muzyce ludowej. Uczestnicy spotkania nauczą się ludowych przyśpiewek z akompaniamentem ludowych instrumentów, jak suka biłgorajska i fidel płockiej. Nauczą się kroków oberka i wspólnie zatańczą przy akompaniamencie instrumentów ludowych.

 

Spotkanie poprowadzi Marta Smołek –  multiinstrumentalistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie wiolonczeli oraz w klasie fideli kolanowych. Gra m.in. na wiolonczeli, suce biłgorajskiej, fideli płockiej, sarangi, gadułce, lirze greckiej, basach ludowych. Występowała w największych salach filharmonii w Europie pod batutą Krzysztofa Pendereckiego, Gabriela Chmury i innych. Koncertowała w Rosji, Azerbejdżanie, Chinach, Egipcie, Pakistanie. Wraz z czołowymi pakistańskimi muzykami nagrała płytę „Poland-Pakistan” (2012).

 

 

Audycje są realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.
Audycje są realizowane przy wsparciu Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi.

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich przyjmowanie. Kontynuuj.