I AUDYCJE MUZYCZNE: AGNIESZKA KIEPUSZEWSKA / IDZIEMY DO STUDIA


13/06 G. 16:00


Jednym z działań realizowanych w ramach Letniej Akademii Jazzu są audycje muzyczne o charakterze interaktywnym i terapeutycznym skierowane do grup o utrudnionym dostępie do kultury. W roku 2015 po raz pierwszy postanowiliśmy włączyć ten element społecznej integracji poprzez kulturę do programu festiwalu.

 

Bardzo duże zainteresowanie audycjami oraz informacje zwrotne otrzymywane od instytucji społecznych, których podopieczni brali udział w spotkaniach, utwierdziły nas w przekonaniu, że tego typu działania są niezwykle ważne i potrzebne.

 

W cyklu uczestniczyły osoby niepełnosprawne ruchowo i psychicznie. Osoby samotne i starsze. Dla wielu były to jedyne wydarzenia kulturalne w trakcie wakacji, w którym mogli wziąć aktywny udział. Uczestnicy czuli się bardzo docenieni i wyróżnieni, biorąc udział w spotkaniach muzycznych, które zostały przygotowane specjalnie dla nich.

 

Mieli oni do dyspozycji scenę Wytwórni, obsługę techniczną oraz instrumenty, dzięki czemu sami czuli się jak artyści. Śpiewali, tańczyli i grali na instrumentach, uczyli się piosenek i kroków, słuchali specjalnie dla nich przygotowanych recitali oraz wspólnie z prowadzącymi kreowali muzykę. Ich radość, wdzięczność i niezwykłe zaangażowanie jest wystarczającym motywatorem do kontynuacji tego społecznego cyklu wydarzeń w ramach Letniej Akademii Jazzu.

 

Audycje to przeżycia muzyczne i doskonała zabawa – w programie m.in. wspólne śpiewanie i granie na instrumentach. Zabierzemy naszych gości w niezwykłe muzyczne światy i udowodnimy, że dźwięk jest doskonałym terapeutą.

 

Do udziału zapraszamy podopiecznych instytucji wspierających osoby wykluczone społecznie.
Zgłoszenia grupowe prosimy przesyłać na adres: karolina.juzwa@wytwornia.pl do dnia 20 czerwca 2016 r. W zgłoszeniu prosimy zawrzeć informacje o instytucji, charakterze, liczebności grupy oraz preferowanych terminach.

 

 

 

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Instytucje są zobowiązane jedynie zapewnić dojazd uczestników do siedziby Fundacji Wytwórnia przy ul. Łąkowej 29 w Łodzi.

 

I AUDYCJE MUZYCZNE

AGNIESZKA KIEPUSZEWSKA / IDZIEMY DO STUDIA

 

Pierwsze spotkanie skierowane do osób o utrudnionym dostępnie do kultury będzie poświęcone wspólnemu tworzeniu muzyki na żywo. Wraz z prowadzącą spotkanie uczestnicy jak prawdziwi artyści wspólnie stworzą piosenkę, przećwiczą ją podczas zajęć, a następnie nagrają z wykorzystaniem loopera i elektroniki.

 

Już zeszłoroczne spotkania pokazały, że osoby uczestniczące w audycjach szczególnie doceniają możliwość wcielenia się w rolę artysty na scenie. Tym razem pracować będą w studiu nagraniowym, co może się okazać niezwykłym doświadczeniem. Otrzymają pamiątkę nie tylko w postaci wspomnień, ale również wspólnego nagrania, do którego będą mogli wracać.

 

To wyjątkowe spotkanie poprowadzi Agnieszka Kiepuszewska – wokalistka jazzowa, która od lat udziela się w projektach skierowanych do osób starszych czy niepełnosprawnych.

Agnieszka Kiepuszewska – urodzona w 1984 roku, w Słupsku. Od dzieciństwa grała na fortepianie i śpiewała. Jej pierwsze inspiracje pochodzące z muzyki klasycznej nie zwiastowały późniejszego zwrotu w stronę jazzu i muzyki elektronicznej, nadały jednak subtelny rys w jej dalszych poszukiwaniach muzycznych.

 

W 2003 rozpoczęła studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Na kierunku dyrygentura chóralna poznawała różne style muzyczne m.in. prawosławną muzykę sakralną, europejską muzykę renesansu i baroku oraz światową literaturę współczesnej muzyki chóralnej. W 2007 roku udała się do Rzymu, aby studiować muzykę dawną w Consevatorium di Santa Cecilia.

 

Jazz odkryła w Toskanii, trafiając podczas wakacji na warsztaty organizowane przez Stowarzyszenie Siena Jazz. Po powrocie do Polski wybrała środowisko artystyczne Krakowa dla dalszych działań muzycznych.

 

Związała się z Operą Krakowska, chórem gospel Joyful Voice (jako dyrygent), nagrała gościnnie z kwartetem Soundcheck płytę „Marysia — wiersze z Kazachstanu”, napisała teksty do autorskiego projektu z holenderskim pianistą Maurits’em Roes, koncertowała w Polsce, Rosji, Holandii. W tym samym czasie podjęła studia w Akademii Muzycznej w Katowicach. W 2013 roku ukończyła studia na specjalności: wokalistyka jazzowa.

 

 

Audycje są realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.
Audycje są realizowane przy wsparciu Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi.

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich przyjmowanie. Kontynuuj.