GRZEGORZ KARNAS QUARTET / SŁAWEK JASKUŁKE SPECIAL PROJECT


21/07 G. 19:00


50. ROCZNICA POWSTANIA PŁYTY ASTIGMATIC

CZĘŚĆ I: GRZEGORZ KARNAS QUARTET

CZĘŚĆ II: SŁAWEK JASKUŁKE SPECIAL PROJECT

 

 

Bilet wstępu na dzień w cenie 25 zł (ulgowy), 35 zł (normalny) - obowiązuje na wszystkie wydarzenia danego dnia; bilet w cenie 25 zł nie obowiązuje na dzień 14.07.

Bilet wstępu na koncerty w dniu 14 lipca (Pharaoh Sanders Quartet, Marek Pospieszalski Quartet) w cenie 50 zł (ulgowy), 60 zł (normalny).


Karnet na całą Akademię w cenie 140 zł (ulgowy), 150 zł (normalny)

KUP BILET

 

 

 

 

 

Więcej informacji o biletach ulgowych >>

 

 

Godz. 19 - część I

Godz. 20.15 - przerwa

Godz. 20.30 - część II

 

 

W ramach festiwalu przypominamy nie tylko postaci polskiego i światowego jazzu, ale również istotne w historii polskiej szkoły jazzu wydarzenia, dlatego w tym roku uczcimy 50. rocznicę powstania płyty „Astigmatic”, którą uznaje się za jedno z największych dokonań muzycznych Krzysztofa Komedy. Nowe życie w te wyjątkowe kompozycje tchną Grzegorz Karnas i Sławek Jaskułke. Premiera już 21 lipca podczas dziewiątej edycji Letniej Akademii Jazzu.

 

CZĘŚĆ I: GRZEGORZ KARNAS QUARTET

 

Jako pierwszy koncert w duchu płyty „Astigmatic” wykona Grzegorz Karnas. Ten wybitnie kreatywny artysta koncertuje na całym świecie i jest znany ze swojej otwartości, szczególnego wykorzystania technik wokalnych i umiejętności improwizacyjnych.

 

Karnas urodził się na Górnym Śląsku. Pochodzi z rodziny bez tradycji muzycznych. Współpracował z legendami polskiej oraz czołówką europejskiej sceny jazzowej. Zdobywca grand Prix międzynarodowych jazzowych konkursów wokalnych: Zamość, Crest (Francja), Bruxelles (Belgia). Muzyk aktywnie działający na europejskiej scenie jazzowej. Producent muzyczny, językoznawca, pedagog, blogger.

 

Nagrywa dla słowackiej wytwórni Hevhetia oraz węgierskiej wytwórni BMC Records. W dorobku ma sześć wyprodukowanych przez siebie albumów. Jest inicjatorem Międzykulturowych Spotkań Muzyki, Twórczości i Ekspresji VOICINGERS - festiwalu organizowanego od 2008 roku w jego rodzinnych Żorach.

 

 

CZĘŚĆ II: SŁAWEK JASKUŁKE SPECIAL PROJECT

 

Sławek Jaskułke (1979) - polski pianista jazzowy, improwizator, kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej, przyjedzie do Łodzi z sekstetem.

 

Absolwent Katedry Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ma za sobą występy na największych scenach muzycznych i festiwalach jazzowych, m.in.: Berlin Jazz Fest, North Sea Jazz Festival, Red Sea Jazz Festival, Symphony Hall w Chicago, Carnegie Hall w Nowym Jorku, International Performing Arts Center w Moskwie.

 

Koncertował w kilkudziesięciu krajach i na niemal wszystkich kontynentach. W 2006 roku reprezentował Polskę na festiwalu Music Beyond Borders w Hongkongu, co zaowocowało wydaniem solowej płyty „Jaskułke - Hong Kong”.

 

W czerwcu 2013 wziął udział w Festiwalu Kultury Polskiej „Corso Polonia” w Rzymie. W lipcu 2012 roku wystąpił solo w słynnych Ogrodach Luksemburskich w Paryżu.


Twórca projektu „Chopin na pięć fortepianów”, prezentowanego premierowo na Światowej Wystawie EXPO 2010 w Shanghaju. Jesienią 2011 roku projekt prezentowany był na scenie Forbidden City Concert Hall Beijing (Sala Koncertowa Zakazanego Miasta w Pekinie) oraz Nanyang Academy of Fine Arts w Singapurze.

 

 

 

 
 

 

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich przyjmowanie. Kontynuuj.