JIM BLACK SOLO - MISTRZOWSKI KONCERT INTL JAZZ PLATFORM


26/07 G. 20:00


Wstęp wolny

 

Urodzony w Seatle w 1967 r., obecnie mieszka w Nowym Jorku, jest jednym z najbardziej wziętych perkusistów nowojorskiej sceny jazzowej.   Gra na perkusji od 17 roku życia. Dorastał, grając wszystko i wszędzie od garażowego rocka po swingujący big-band.

 

Od 1985 roku uczęszczał do Berkele College of Music, równocześnie nagrywał płyty i dużo koncertował. W 1991 roku przeprowadził się do Nowego Jorku, gdzie często zapraszany jest do współpracy przez najważniejszych muzyków jazzowych i awangardowych.

 

Dziś perkusista Jim Black jest czołową postacią światowej sceny improwizowanej. Posiada niezwykłą wyobraźnię oraz zdolność do tworzenia skomplikowanych struktur rytmicznych. Jest jednym z niewielu perkusistów, którzy wypracowali własny, łatwo rozpoznawalny styl gry na bębnach.

 

Stale współpracuje m.in. z Ellerym Eskelinem, Dave'em Douglasem, Uri Cainem, Lourie Anderson, Johnem Zornem, Timem Berne'em, Chrisem Speedem i Ralphem Alessim. Jim Black powszechnie uważany jest za wielkiego innowatora i jednego z najciekawszych perkusistów jazzu. W nielicznych wolnych od koncertów i nagrań chwilach udziela się jako pedagog w nowojorskiej School for Improvisational Music.

 

 

 

 
 

 

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich przyjmowanie. Kontynuuj.