BEADY BELLE / MACIEJ GRZYWACZ SPECIAL PROJECT


28/08 G. 19:00


GWIAZDY ŚWIATOWEGO JAZZU

CZĘŚĆ I: MACIEJ GRZYWACZ SPECIAL PROJECT

CZĘŚĆ II: BEADY BELLE

 

KUP BILET

 

 

 

 

 

 

Bilet wstępu na dzień w cenie 25 zł (ulgowy), 35 zł (normalny) - obowiązuje na wszystkie wydarzenia danego dnia; bilet w cenie 25 zł nie obowiązuje na dzień 14.07.

Bilet wstępu na koncerty w dniu 14 lipca (Pharaoh Sanders Quartet, Marek Pospieszalski Quartet) w cenie 50 zł (ulgowy), 60 zł (normalny).


Karnet na całą Akademię w cenie 140 zł (ulgowy), 150 zł (normalny)

 

Więcej informacji o biletach ulgowych >>

 

Godz. 19 - część I

Godz. 20.15 - przerwa

Godz. 20.30 - część II

 

CZĘŚĆ I: MACIEJ GRZYWACZ SPECIAL PROJECT

 

Podczas kolejnego wieczoru Letniej Akademii Jazzu Maciej Grzywacz, utalentowany polski gitarzysta, zaprezentuje w Wytwórni wyjątkowy projekt specjalny, do którego zaprosił wybitnych gości.

 

Grzywacz to gitarzysta, kompozytor i aranżer. Ukończył Akademię Muzyczną im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Wyższą Szkołę Muzyczną w Monachium. Ma na koncie pięć autorskich płyt. Ostatnia z nich to płyta „Solo, nagrana w całości na gitarze klasycznej. Poprzednia to „Black Wine”, na której zagrali nowojorscy muzycy: kontrabasista Yasushi Nakamura i perkusista Clarence Penn.

 

Grzywacz wystąpi ze specjalnym projektem w międzynarodowym składzie: Jakob Dinsen na saksofonie, Daniel Franck na kontrabasie i Hakon Mjaset Johansen na perkusji.

 

Jakob Dinesen to jeden z najwybitniejszych współczesnych duńskich saksofonistów jazzowych. Jest dwukrotnym zdobywcą nagrody Grammy oraz laureatem Jazzpar Award, Roager Prize, Bent Jædig Prize i Palæ Bar Prize. Nagrywał i koncertował z takimi znakomitościami światowej sceny jazzowej, jak: Paul Motian, Steve Swallow, Kurt Rosenwinkel, Nasheed Waits, Ben Street czy Eddie Gomez. Występował z gwiazdami skandynawskiej sceny pop oraz artystami afrykaskimi i kubańskimi.

 

 

Daniel Franck to szwedzki kontrabasista, który osiedlił się w Danii i jest tam jednym z najbardziej wziętych muzyków jazzowych. Artyści, z którymi koncertował to: Jeff Tain Wars, Joey Calderazzo, Carsten Dahl, Jens Winther, Kenny Werner, Ben Besiakov i Donny McCaslin.

 

Hakon Mjaset Johansen to norweski perkusista i kompozytor znany ze współpracy z Trondheim Jazz Orchestra, z którą w roku 2000 na festiwalu Moldejazz wystąpił Chick Corea. Koncertował z takimi artystami, jak: Mark Turner, Nils Perer Molvær, Bugge Wesseltot, Ole Morten Vågan czy Håvard Wiik. Jest laureatem prestiżowej nagrody Kongsberg Jazz Award. W jego dyskografii znajduje się blisko dwadzieścia płyt, nagranych m. in. z zespołami Urban Connectioon, Motif czy Come Shine.

 

CZĘŚĆ II: BEADY BELLE

 

Podczas drugiej części koncertu na scenie przy Łąkowej 29 wystąpi Beady Belle - przedstawicielka niezwykle interesującej norweskiej wytwórni Jazzland. Od czasu debiutu w 2001 r. Beady Belle wraz z zespołem łączyła jazz i acid jazz z brzmieniami elektronicznymi i muzyką pop.

 

Wokalistka i liderka zespołu Beate S. Lech, obdarzona znakomitym głosem i znajomo brzmiącym nad Wisłą nazwiskiem, jest córką mieszkającego w Norwegii polskiego pianisty i skrzypka jazzowego Zdzisława Lecha.

 

Obecnie Beateskupiła się na solowej karierze i wydała płytę stricte jazzową pod czujnym okiem Bugge Wesseltofta, który odpowiedzialny był za produkcję jej najnowszej, nagranej w Nowym Jorku, płyty.Znajdziemy tutaj nastrojowe i niezwykle stylowe połączenie jazzu, soul oraz norweskich pieśni ludowych. Całość przesycona jest skandynawskim chłodem i melancholią oraz dopracowana w najmniejszym szczególe. Na płycie gościnnie wystąpili również Joshua Redman i Mathias Eick.

 

 

Zespół wystąpi w składzie:

Voice: Beady Belle

Bass: Marius Reksjø

Drums: Andreas Bye

Keyboards: Anders Aarum

 

 

 
 

 

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich przyjmowanie. Kontynuuj.