ED PARTYKA JAZZ ORCHESTRA


07/07 G. 19:00


KUP BILET

 

 

 

 

Dziewiątą Letnią Akademię Jazzu otworzy koncert Edwarda Partyki, światowej sławy kompozytora, aranżera, dyrygenta i puzonisty, pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych, postaci niezwykłej na międzynarodowej arenie jazzowej.

 

Specjalnie na IX LAJ ten wybitny kompozytor przygotuje utwory inspirowane twórczością Jerzego Partyki, polskiego dziennikarza, kompozytora i wieloletniego członka Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Obaj kompozytorzy spotkali się w Gdańsku i odkryli wspólne korzenie. Koncert na otwarcie Letniej Akademii Jazzu będzie światową premierą utworów Edwarda Partyki.

 

Na scenie przy Łąkowej 29 wystąpi Ed Partyka Jazz Orchestra, jedna z najbardziej rozchwytywanych orkiestr jazzowych młodego pokolenia w Europie, składająca się z artystów, pochodzących z różnych krajów, m.in. z USA, Niemiec, Austrii, Holandii, Szwecji oraz Republiki Czeskiej.

 

Jej obecny skład został uformowany w Berlinie w 2007 r. i składa się z niezwykle utalentowanych osobowości muzycznych – zarówno „weteranów” sceny big-bandowej, jak i młodych instrumentalistów z Berlina, Amsterdamu i Pragi.

 

Edward Partyka, kompozytor i instrumentalista, jest zdobywcą pierwszej nagrody NDR Musikpreis (Hamburg) w 1998 roku oraz pierwszej nagrody Jazz Composer Alliance Hemphill Composition Awards (Boston) w tym samym roku. Jest również finalistą HR Emerging Composers Competition (Frankfurt) w 1996 roku.

 

Partyka uzyskał pierwszy stopień wykształcenia artystycznego na Uniwersytecie Northern Illinois, zaraz potem w 1990 roku przeprowadził się do Niemiec. Drugi stopień studiów artystycznych ukończył na kierunku jazzowa gra na puzonie w Konserwatorium Muzycznym w Kolonii, gdzie był również członkiem Jazzowych warsztatów dla kompozytorów G.E.M.A., prowadzonych przez Boba Brookmeyera. Partyka koncertował i nagrywał z Vienna Art. Orchestra, Bob Brookmeyer New Art Orchestra, WDR Big Band, NDR Big Band, Gansch & Roses i Roman Schwaller Nonet.

 

Edward Partyka został zaproszony do dyrygowania HR Big Band, NDR Bog Band, RIAS Big Band, RTV Big Band Slovenia, Summit Jazz Orchestra, Cleveland Jazz Orchestra i Oslo Workshop Big Band. Jest również nauczycielem na Uniwersytecie Johanna Gutenberga w Mainz w Niemczech i pracuje jako niezależny pisarz dla magazynu muzycznego SONIC.

 

Obecnie jest dyrektorem muzycznym Ed Partyka Jazz Orchestra, która wykona jego kompozycje podczas koncertu inaugurującego tegoroczną Letnią Akademię Jazu.

 

 

Skład zespołu:

Partyka Edward Dyrygent, aranżer i kompozytor

 

Herzog Edgar - saksofony

Kalfus Petr - saksofon altowy, klarnet, klarnet altowy

Leuschner Florian - saksofon barytonowy, klarnet basowy

Schiller Malte - saksofon tenorowy, saksofon sopranowy, klarnet, klarnet basowy

Schnabel Anna Lena - saksofony

 

Brown Benny - Trąbka

Engels Jorg - Trąbka

Meyer Felix - Trąbka, Flugelhron

Ornig Gerhard - Trąbka

Stein Bastian - trąbka, flugelhorn

 

Bernoulli Linus - Waltornia

 

Duncan Alistair - Puzon

Hedemann Robert - Puzon

Schreiner Jan - tuba, puzon basowy

Wyss Lukas - puzon basowy

 

Soll Hendrik - fortepian

Imm Paul - kontrabas

Schmölzer Reinhold - perkusja

Oschewsky Julia – Wokal

 

 

 

 
 

 

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich przyjmowanie. Kontynuuj.