LETNIA AKADEMIA JAZZU ZAPRASZA NA PROJEKCJE FILMOWE


03/07 G. 21:00


Letnia Akademia Jazzu zaprasza na projekcje filmowe:

 

SUGARMAN

3 lipca, godzina 21:00 – pokaz w ramach „Polówki” w letnim ogródku Wytwórni

 

Ten trzymający w napięciu film przedstawia niewiarygodną, pełną niespodzianek, a do tego prawdziwą historię życia Sixto Rodrigueza, piosenkarza, któremu wróżono karierę większą niż Bobowi Dylanowi, a o którym... nikt nie słyszał. W ciągu dwóch dekad odniósł niewiarygodny sukces, bijąc rekordy sprzedaży Elvisa Presleya i Rolling Stonesów, choć sam nigdy się o tym nie dowiedział. „Sugar Man” to nagrodzony Oscarem film w reżyserii Malika Bendjelloula.

 

UWAGA! MR. BAKER

10 lipca, godzina 21:00 – pokaz w ramach „Polówki” w letnim ogródku Wytwórni

 

Ginger Baker jest legendą perkusji – z gry na tym instrumencie potrafił uczynić porywający spektakl. Nazywany "potworem rocka", Baker słynie z ekscentrycznej osobowości i burzliwej biografii. Legendarny perkusista ma za sobą m.in. występy z Ericiem Claptonem w grupach "Cream" i "Blind Faith" oraz nagrania z Nigeryjczykiem Felą Kutim, stanowiące pierwszy w historii mariaż muzyki rockowej i afrykańskich rytmów. Ten facet od początku wszystkich zadziwiał. Na perkusji zaczął grać przez przypadek, a został jednym z najlepszych rockowych perkusistów w dziejach tego gatunku. „Uwaga! Mr Baker” w reżyserii Jaya Bulgera po prostu trzeba zobaczyć! 

 

O KROK OD SŁAWY

17 lipca, godzina 21:00 – pokaz w ramach „Polówki” w letnim ogródku Wytwórni

 

Miliony osób znają ich głosy, ale nikt nie zna ich imion. W swoim nowym, wciągającym filmie "O krok od sławy",  Morgan Neville – zdobywca wielu nagród za reżyserię – rzuca światło na prawdziwe historie chórzystek i chórzystów skrytych za sukcesami największych gwiazd muzyki 21. wieku. Triumfalny i jednocześnie chwytający za serce obraz jest zarówno hołdem złożonym głosom, które ukształtowały i wystylizowały muzykę popularną, a także odzwierciedleniem konfliktów, poświęceń i sukcesów tych, których kariera polegała na współbrzmieniu z innymi.

 

ŻYCIE JEST MUZYKĄ

8 sierpnia, godzina 21:00 - pokaz w Kinie 3D Wytwórnia

 

W Stambule muzyki nie trzeba szukać. Jest wszędzie - w barach, na podwórkach, ulicach. Punkrock, pop, jazz, rap i folklor - dźwięki obce i znane. Nieznany koloryt, odurzająca egzotyka wibrują na każdym kroku i przyprawiają o zawrót głowy. Rozkoszna mieszanka kultury Azji i Europy, Wschodu i Zachodu. Życie jest muzyką to wciągający portret współczesnego Stambułu - miasta tętniącego życiem i muzyką. To efekt niezwykłej wyprawy Europejczyka, który przemierzył ulice miasta w rytm wszechobecnej i porywającej muzyki.

 

MIŁOŚĆ

15 sierpnia, godzina 21:00 - pokaz w Kinie 3D Wytwórnia

 

Film opowiada o historii i reaktywacji zespołu "Miłość" – jednej z najważniejszych polskich formacji jazzowych lat ’90. 10 lat po rozpadzie grupy, muzycy "Miłości" Tymon Tymański, Mikołaj Trzaska, Leszek Możdżer i Maciej Sikała spotykają się ponownie. Wspominając stare czasy i dramatyczną historię zespołu, próbują stworzyć nową muzykę i rozpocząć kolejny etap w historii grupy.  Czy powrót po latach jest możliwy?

 

BIRD

28 sierpnia, godzina 21:00 – pokaz podczas „Polówki” w letnim ogródku Wytwórni

 

Zaczął grać w wieku 18 lat, gdy przyjechał do Nowego Jorku. W roku 1944 spotkał się i rozpoczął współpracę z nastoletnim trębaczem Milesem Davisem. Mieszane rasowo małżeństwo Parkera (Forest Whitaker) z Chan Parker (Diane Venora) miało istotny wpływ na stosunki społeczne. Sława, pieniądze i nieustanne trasy koncertowe spowodowały, że stracił kontrolę nad przyjmowanymi narkotykami, alkoholem i jedzeniem. Film opisuje życie i twórczość Charliego "Birda" Parkera, saksofonisty, którego nowatorskie podejście do muzyki zrewolucjonizowało i odmieniło tę dziedzinę sztuki. Niezapomniany film Clinta Eastwooda „Bird” to pozycja obowiązkowa dla fanów jazzu!

 

 

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich przyjmowanie. Kontynuuj.