MAGNOLIA ACOUSTIC QUARTET


16/07 G. 19:00


Cześć I: MAGNOLIA ACOUSTIC QUARTET

Magnolia to młodzi muzycy, absolwenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i studenci Akademii Muzycznej W Krakowie na wydziale jazzowym. W repertuarze zespołu znajdują się utwory autorskie pianisty Kuby Sokołowskiego. Magnolia nawiązuje do tradycji trzeciego nurtu i czerpie garściami z muzyki współczesnej. Nowojorska scena improwizowana i M-base w połączeniu z eksperymentami szkoły Darmstadt to dźwięki im najbliższe.

 

Nazwa Magnolia powstała z inspiracji muzyką nowoorleańską i pochodzi od nazwy utworu, który grany był na pogrzebach w nowym orleanie przez orkiesrtry jazzowe. - Inspirując się muzyką współczesną, odnajdujemy inny obraz przekazu muzyki żałobnej, jak np. w muzyce Lutosławskiego - opowiadają młodzi artyści. - Łącząc to zjawisko z duchem i brzmieniem nowoorleańskich pieśni, znajdujemy coś dziwnie wyjątkowego. Z jednej strony aleatoryczne ciągi i naprzeciw swingujący background.

 

Leszek Możdżer: - Ten zespół to dla mnie odkrycie. Oto młodzi muzycy wkraczają na scenę pewnym krokiem, z wypiętą piersią, z otwartym sercem. Grają mocno, donośnie, cholernie inteligentnie. Swobodnie i mądrze czerpią z tradycji. Dawno nie słyszałem tak świeżej muzyki, wysłuchałem tej płyty z wielką przyjemnością.

 

 

Skład:

Patryk Dobosz

Mateusz Dobosz

Kuba Sokołowski

Szymon Nidzworski

 

Więcej >

 

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich przyjmowanie. Kontynuuj.