CHARLES LLOYD QUARTET


16/07 G. 19:00


http://mastr.home.pl/wytwornia/ streaming dostępny od 18.00 16.07.2015

 

LEGENDY ŚWIATOWEGO JAZZU

CHARLES LLOYD

 

 

Carlos Santana nazywa go międzynarodowym skarbem, „Jazz Wise” opisuje go jako żwawego 77-latka, który osiągnął status legendy saksofonu, a „New York Times” podkreśla, że jego koncerty przypominają pełne rozmachu spektakle, których trzeba doświadczać na żywo. Będą Państwo mieli taką okazję 16 lipca o godz. 20, gdy Charles Lloyd przyjedzie do Wytwórni na VIII Letnią Akademię Jazzu.

 

Charles Lloyd to jeden z najwybitniejszych saksofonistów i kompozytorów na świecie; jego charakterystyczne, magnetyzujące brzmienie uwodzi fanów na całym świecie.

 

Naukę gry na saksofonie rozpoczął jako dziewięciolatek. Był sidemanem w grupach bluesowych w zespołach tuzów, takich jak B. B. King, Howlin' Wolf czy Bobby Blue Bland. Na amerykańskiej scenie muzycznej jest już od początku lat 60.; rozpoczynał karierę w kwintecie Chico Hamiltona.

 

Na przełomie lat 60. i 70. grał nowoczesny, progresywny jazz. Jego sztandarową formacją był kwartet, a najsłynniejszy z nich to ten z lat 1966-69 z Keithem Jarrettem, Cecilem Mcbee i Jackiem Dejohnettem. Pod koniec lat 80. rozpoczął trwającą do dziś współpracę z wytwórnią ECM, która zaowocowała wieloma niezwykle interesującymi produkcjami muzycznymi.

 

 

W Wytwórni zaprezentuje się kwartet Lloyda. Muzycy wystąpią w składzie: Charles Lloyd (saksofon), Gerald Clayton (piano), Joe Sanders (bass), Kendrick Scott (perkusja). Legendarny saksofonista podkreśla, że nadrzędnym celem muzyka nie jest próba wysunięcia się na pierwszy plan, zostania solistą. - Chodzi o te wspaniałe momenty, gdy muzyka pochłania wszystkich i ma się poczucie, że jest się u siebie – powiedział.

 

Koncert będzie transmitowany przez Internet

 

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich przyjmowanie. Kontynuuj.