MONIKA BORZYM | KUBA PŁUŻEK SOLO - LIVE


09/07 G. 19:00


http://mastr.home.pl/wytwornia/ - LIVE

Monika Borzym, niezwykle charyzmatyczna wokalistka, zaśpiewa podczas ósmej Letniej Akademii Jazzu utwory autorstwa Wojciecha Karolaka, pianisty jazzowego, kompozytora, który jest także saksofonistą altowym i tenorowym, aranżerem, wirtuozem organów Hammonda. I mężem Marii Czubaszek.

 

Monika wykona m.in. piosenki, do których teksty napisała Czubaszek - kobieta równie wielu talentów jak jej mąż - pisarka, satyryczka scenarzystka, felietonistka, dziennikarka, komentatorka "Szkła kontaktowego" TVN24 i jurorka licznych przeglądów kabaretowych.

 

Podczas drugiego festiwalowego czwartku; usłyszymy z pewnością „Każdy as bierze raz”, „Krótki metraż” i „Miłość jest jak niedziela” w nowoczesnych, wyjątkowych interpretacjach.

 

Borzym ma na koncie dwie płyty nagrane w USA ; pierwsza – „Girl Talk” – pokryła się platyną, a druga - „My Place” – złotem.

 

 

Monika dała się poznać publiczność na Jazz Jamboree. Występ podczas największego w Polsce festiwalu jazzowego można uznać za początek jej zawodowej drogi. Talent Moniki dostrzegł Michał Urbaniak, wybitny skrzypek i saksofonista; to na jego zaproszenie młoda artystka przyjechała na Jazz Jamboree. Pokłosiem występu było podpisanie kontraktu z Sony w 2011 r.

 

Z nowojorskim producentem Mattem Piersonem wokalistka przygotowała płytę „Girl Talk”, na której znalazły się kobiece hity, przemienione w szlachetne, jazzowe ballady przez aranżera Gila Goldsteina, czterokrotnego zdobywcę Grammy. Światowej klasy brzmienie zapewnili instrumentaliści tacy, jak Aaron Parks, Larry Grenadier oraz Eric Harland.

 

Dwa lata później Monika wyszła do publiczności z propozycją autorskiego albumu, do którego muzykę skomponowała razem z pianistą Mariuszem Obijalskim. Zaproszenia do współpracy przyjęli Randy Brecker, Chris Potter oraz John Scofield. W zespole nagrywającym album znaleźli się tym razem m.in. gitarzysta Larry Campbell (znany ze współpracy z Bobem Dylanem i Paulem Simonem), perkusista Kenny Wollesen (grywał z Johnem Zornem, Norah Jones i Johnem Scofieldem) i basista Tony Scherr (m.in. Norah Jones, The Lounge Lizards, John Scofield).

 

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich przyjmowanie. Kontynuuj.