ZA NAMI PIERWSZY WIECZÓR VII LETNIEJ AKADEMII JAZZU


03/07


Już pierwszy koncert Letniej Akademii Jazzu udowodnił, że muzyka ma nieskończenie wiele barw. Iwona Kmiecik wraz z zespołem VibroQuintet najpierw otworzyła przed gośćmi Wytwórni drzwi do nastrojowego, nostalgicznego świata, żeby po chwili zabrać ich w energetyczną jazzową podróż.

Muzycy złożyli hołd Jerzemu Milianowi. Ivo zaśpiewała dwie autorskie piosenki; jedną do tekstu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, drugą do własnych słów. Wytwórnia wypełniła się po brzegi. Melomani usłyszeli także kompozycje Jerzego Miliana stworzone dla Anny Jantar, Zdzisławy Sośnickiej i Krystyny Prońko.

To nie był jednak koniec emocji tego wieczoru. W drugiej części koncertu inaugurującego siódmą edycję Letniej Akademii Jazzu na scenie przy Łąkowej 29 wystąpił zespół Jazz Q, legenda czeskiego jazzu i rocka. Ostatni raz grupa odwiedziła Łódź 40 lat temu. Jak dobrze, że wróciła! W Wytwórni usłyszeliśmy utwory z najnowszej płyty Jazz Q - „Znovu”. Muzycy oddali cześć Andrzejowi Kurylewiczowi, grając skomponowaną przez niego muzykę do „Polskich dróg”.

Kolejne koncerty Letniej Akademii Jazzu również zapowiadają się znakomicie. Mamy nadzieję, że zechcą Państwo wziąć w nich udział razem z nami. Zapraszamy.

 

Napisali o nas:

"Gazeta Wyborcza" >

ddlodz.pl >

plasterlodzki.pl >

Strona korzysta z plików cookie. Korzystając z niej zgadzasz się na ich przyjmowanie. Kontynuuj.